Gościnny udział firmy Accolade w pojedynczym turnieju Golf Business League

Accolade to spółka inwestująca w najwyższej klasy infrastrukturę dla biznesu w Europie. Większość jej najemców to globalne marki z sektorów handlu elektronicznego, przetwórstwa i logistyki. Jest właścicielem sieci 47 parków przemysłowych w Czechach, Polsce, Niemczech, na Słowacji i Hiszpanii.

Skąd pomysł na udział w projekcie golfowym?

Główny oddział firmy znajduje się w Czechach, gdzie golf jest dość popularną dziedziną sportu i czeska placówka od kilku lat realizuje tam projekty związane z golfem. Idąc tym tropem oddział w Polsce także podjął działania związane z tym sportem, a dokładnie Accolade zostało pilotażowo partnerem Golf Business League.

Turniej golfowy sponsor Accolade
Turniej golfowy sponsor Accolade

Co daje udział w jednym turnieju?

Dla firm, które nie mają wpisanego golfa w strategię marketingową, udział w jednorazowym turnieju, daje możliwość sprawdzenia grupy docelowej, jakości i merytoryczności wydarzenia oraz tego, czy to właśnie ta dyscyplina sportu jest szansą na realizację celów marketingowych i sprzedażowych.

Realizacja i korzyści z udziału w projekcie

Dzięki udziałowi w projekcie zrealizowane zostały cele wizerunkowe, poprzez obecność logo firmy w materiałach brandingowych (banery, flagi) oraz digitalowych (logo na stronie www turnieju, logo w materiałach mailingowych).

Poza tymi działaniami partner turnieju zorganizował dodatkowo dwudniową Akademię Golfa, w której wzięli udział klienci i pracownicy Accolade (około 20 osób) oraz kilku przedstawicieli firmy wzięło udział w samym turnieju.
Dzięki takiej formie aktywności został również zrealizowany cel kontaktu bezpośredniego z klientem z segmentu B2B i możliwość zbudowania z nim relacyjności.

Jest to idealny przykład na wykorzystanie sprawdzonego produktu jakim jest cykl GBL, aby po pierwsze zrealizować cele wizerunkowe, a po drugie móc zaprosić swoich klientów do nauki nowej dyscypliny sportu, nawiązać z nim bardziej nieformalne relacje oraz czerpać wartości dodane z już wcześniej zaplanowanych atrakcji wokół wydarzenia (sprawdzony catering, dobry hotel, oprawa eventowa, udział w wieczornym bankiecie z open barem, możliwość wręczenia nagrody na scenie oraz dotarcie do nowych potencjalnych klientów, jakimi są uczestnicy turnieju.

Turniej golfowy sponsor Accolade
Turniej golfowy sponsor Accolade

Co dalej?

Podejmij z nami podobną współpracę!
biuro@golf24.pl

Turniej Bentley Invitational - Case Study
Golf&Roll - magazyn golfowy